Меню сайту

facebook zip

navchannya2

bezpeka ditei v inerneti baner

123

Статистика переглядів

Сьогодні: 3

Вчора 68

За тиждень: 141

За місяць: 3

Всього: 66731

Екскурсія до Сторожових могил

Надзвичайно цікаву та пізнавальну екскурсію провели вихованці гуртків «Археологічне краєзнавство» (керівники: Бровко Н.Д., Рябуха Ю.А.)

23 жовтня вони відвідали у с. Сторожовому Чутівського району  пам’ятку археології місцевого значення «Сторожові могили та майдан» – поховання прадавніх людей, якому за оцінками вчених 4 тисячі років.

Високий правий берег Коломака приваблював людей різних епох. Тут селилися чорнолісці, кіммерійці, скіфи, сармати, а потім половці, печеніги, пізніше – слов’яни, козаки. Планомірне дослідження Сторожівської курганної групи, яка налічує 26 насипів, розпочато 2007 р. спільною експедицією Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Короленка та Полтавського краєзнавчого музею за участі Інституту керамології НАНУ.

Це кургани доби бронзи з впускними скіфськими,  пізньосарматськими та половецькими похованнями.

Вихованці гуртків мали змогу оглянути кургани, які було порушено в ХVII столітті козаками, які  на курганах в с. Сторожовому видобували селітру для виготовлення пороху. На найвищому кургані ними був обладнаний сторожовий пост, з якого неозброєним оком можна було бачити те, що відбувалося на відстані 25 кілометрів. Від сторожового поста й походить назва села Сторожового, що також виникло у ХVII столітті.

Сьогодні місцева громада збудувала тут гарний рекреаційний комплекс, де можна погойдатися на дерев'яних гойдалках, посидіти за гарними дерев’яними столиками, приготувати їжу на справжній печі або мангалі, де юні археологи вже встигли приготувати смачну кашу та трав’яний чай.

Діти та їх керівники отримали велике задоволення від чудової осінньої природи  та не зважаючи на погодні умови, справді були задоволені поїздкою та вивченням історичних куточків Полтавщини.