Меню сайту

navchannya2

ssylka kalendar 2020jpg

facebook zip

123

День туризму 27  вересня

 

Туристський сезон розпочато!

У чергову туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування вирушили вихованці гуртка «Пішохідний туризм» Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (керівник Нікулін В.О.). Маршрут пішохідного походу 1 ступеня складності проходив від м. Лубни до с. Мацкова Лучка, долиною річки Сула. Метою експедиції було дослідження історії судноплавства на Сулі, визначення сучасного стану річки та можливості відновлення судноплавства.

Передувала експедиції велика підготовча робота з науковою літературою.

У ході експедиції було зроблено заміри і визначено витрати річки Сули в 4 місцях, здійснена спроба оцінити характер русла і водного потоку річки Сули біля Лубен, визначити як вплинули природні і антропогенні чинники на формування сучасного русла річки Сули і припинення судноплавства, а також визначити шляхи збереження річки Сули як гідрографічного об’єкта.

У результаті спостереження та практичних досліджень можна стверджувати, що головною причиною припинення судноплавства на річці Сулі стало зменшення водності цієї річки в останні десятиліття. Також однією з причин є техногенний вплив, пов’язаний з бурильними нафтогазо розвідувальними роботами.

Дослідницька група направила свої висновки і рекомендації по збереженню річки Сули (інших малих і середніх річок Полтавщини) депутатському корпусу Полтавської обласної ради.

Попри велику жару, непролазні хащі окремих ділянок берегів Сули діти отримали велику насолоду від спілкування з природою, ночівлі під яскравим зоряним небом, купання в чистій воді, спілкування з однолітками.

Василь Нікулін, керівник гуртків

Пошук матеріалів

Корисні посилання

Mon new
 udc
 Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації
Nsku logo 3
dyt liniya
muz portal 1
mountain
  
100revolution

Погода у Полтаві

Статистика переглядів

Сьогодні: 17

За тиждень: 69

За місяць: 38

Всього: 28258

Переглядів