Меню сайту

facebook zip

navchannya2

bezpeka ditei v inerneti baner

123

Статистика переглядів

Сьогодні: 2

Вчора 68

За тиждень: 140

За місяць: 2

Всього: 66730

На Полтавщині відбувся обласний етап гри «Сокіл» («Джура») - 2022

dzura 2 У період із 16 травня до 15 червня 2022 року в режимі онлайн проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), до якого долучилися 240 джур, молодих козаків, їхніх виховників роїв.

  Участь в обласному етапі гри взяли 20 роїв старшої та 10 роїв середньої вікових груп із 21 об’єднаної територіальної громади та 2 закладів освіти обласного підпорядкування.

  У цьому році гра відбулася в особливо складних умовах, але, не дивлячись на це, всі учасники показали досить високий рівень підготовки та майстерності.

  Значну роботу щодо участі роїв в обласному етапі гри провели заклади освіти Білицької, Глобинської, Зіньківської, Лубенської, Кам’янопотоківської, Карлівської, Козельщинської, Котелевської, Лубенської, Михайлівської, Новооржицької, Новосанжарської, Оболонської, Піщанської, Пирятинської, Пришибської, Решетилівської, Семенівської, Сенчанської, Чорнухинської, Щербанівської об’єднаних територіальних громад та Гадяцького профільного ліцею імені Є. П. Кочергіна Полтавської обласної ради.

  До програми ІІ етапу гри увійшли конкурси та змагання, які дали учасникам змогу продемонструвати знання з домедичної допомоги, історії України та її Збройних Сил; показати фізичний гарт та навички з туристської підготовки. Тримати рівно крок та виконувати «Ой у лузі червона калина» - символ нашої свободи - під час конкурсу строю та маршової пісні «Впоряд». Молоді козаки та козачки вкотре довели, що стать не має значення, коли вміло та вправно споряджали магазин набоями та розбирали/складали макет автомата.

  Виховниками була проведена ґрунтовна робота з підготовки роїв до участі у грі. Непростим завданням для них стало зібрати та організувати дітей, бо значна їх кількість виїхала у більш безпечні місця; заважали постійні повітряні тривоги та певні застороги у закладах освіти. Відповідально керівники поставилися до представлення суддівській колегії відеозаписів окремих видів конкурсів та змагань, як того вимагали Порядок проведення та умови гри.

  В цілому, попри певні побоювання, судді гри відзначили високий рівень підготовки учасників, їхні впевненість і прагнення до перемоги.

  Організаційний та постійний методичний супровід гри здійснював педагогічний колектив Полтавського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді. До цього також долучилися педагоги, які нині мобілізовані до лав ЗСУ.

  14 червня відбулася онлайн конференція з підведення підсумків обласного етапу гри та окреслення напрямів роботи з патріотичного виховання, під час якої слово мала начальник відділу вищої, професійно-технічної, позашкільної освіти, виховної роботи та інновацій Департаменту освіти  і науки  Валентина Іванівна Франчук.

  Переможцем ІІ етапу гри «Сокіл» («Джура») у загальному заліку старшої вікової групи став рій «Котелевські гарди» Опорного закладу Котелевської гімназії № 1 імені С. А. Ковпака Котелевської селищної ради Полтавського району.

   ІІ місце посів рій «Сіроманці» Опорного закладу «Вовчицький ліцей імені В. Ф. Мицика Лубенської міської ради Полтавської області».

   ІІІ місце виборов рій «Степові вовки» Ряськівського ліцею Михайлівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

  У середній вікові групі переможцем у загальному заліку став рій «Молоді вовки» Опорного закладу «Вовчицький ліцей імені В. Ф. Мицика Лубенської міської ради Полтавської області».

  ІІ місце посів рій «Гадяцькі вепри» Гадяцького профільного ліцею ім. Є. П. Кочергіна Полтавської обласної ради.

  ІІІ місце здобув рій «Звитяга» Щербанівського ліцею Щербанівської сільської ради Полтавського району.

  Переможців та призерів у загальному заліку та їхніх виховників нагороджено дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації та кубками.

  Переможці та призери особистого заліку та заліку роїв в окремих конкурсах та змаганнях нагороджені грамотами Комунального  закладу «Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради».

  Сильну підготовку показали молоді козаки таких роїв: «Характерники» опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 Зіньківської районної ради»; «Котигорошки» Попівського ліцею № 1 Карлівської міської ради Полтавського району; «Прометеї» Піщанської гімназії Піщанської сільської ради Кременчуцького району; «Сокіл» Чорнухинського ліцею імені Г. С. Сковороди Чорнухинської селищної ради Полтавської області;  «Побратими» Опорного закладу «Бутенківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Ю. П. Дольд-Михайлика» Білицької селищної ради.

  Не відстали від молодих козаків і джури з роїв середньої вікової групи: «Козацька слава» Біляківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Семенівської селищної ради; «Кринчани» Великокринківського ліцею Глобинської міської ради; «Незламні» Малоперещепинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені М.А. Клименка Новосанжарської селищної ради Полтавської області.

  Рої-переможці обласного етапу гри зможуть представити Полтавщину на ІІІ Всеукраїнському етапі гри, проведення якого заплановано у серпні в Закарпатській області.